Радикальний Український Націоналізм (nationalism_ua) wrote,
Радикальний Український Націоналізм
nationalism_ua

Хеннеке Кардель "Адольф Гітлер - засновник Ізраїлю". Рецензія

На марші УПА у наметі рідновірів купив "нашумілу" книжку (яка особливо рекламується в МАУП-івських виданнях), яка на російській мові звучить "Адольф Гитлер - основатель Израиля"

Її аннотація, надрукована на обкладинці:

"Хеннеке Кардель во время второй мировой войны воевал на Восточном фронте, попал в плен, на территории Литвы бежал из плена. Вернувшись в Германию, задумался о причинах мировой войны. Беседы с людьми различных национальностей, в том числе евреями, изучение тщательно скрывавшихся архивных документов позволили ему сделать вывод о том, что верхушка гитлеровского рейха состояла из людей, в крови которых была значительная доля еврейской крови".

Що ж, прочитав її одним махом, і ось результати:

Загалом книжка мої очікування не виправдала.

На мою думку, автор, пан Кардель теми свого твору практично не розкрив. Корисної інформації там 25%, ну максимум 30%. Решта - загальновідомі факти, описані в інших відомих книгах по ІІІ Рейху.

Що ж до аннотації: "Беседы с людьми различных национальностей, в том числе евреями, изучение тщательно скрывавшихся архивных документов" - так, це все автор використав у своїй книзі. Але в посиланнях і на розмови, і на документи (самі документи - це або провінційні архіви, або покази Нюрнберзького процесу, або Єрусалимського процесу над Ейхманом - так що на мою думку це не "дуже засекречені" матеріали) не розкрито практично жодного значущого факту щодо жидівського походження Гітлера, його оточення, політики створення жидівської держави тощо. В основному це дані, які не мають прямого відношення до теми книги.

Загалом пан Кардель звернув основну увагу на таких діячів націонал-соціалістичної Німеччини: Адольф Гітлер, Ганс Франк, Альфред Розенберг, Рейнхард Гейдріх і Адольф Ейхман. Решта дійових осіб згадуються на порядок рідше.

Ілюстрації в книзі - чорно-білі, і чи то навмисно, або через особливості самого друку - нечіткі, і тому "чорнявенькі фейсики" можуть вводити читачів у оману.

Що ж до самої структури, то вона нагадує біографічну частину "Майн Кампф" + події після її написання.

В перших главах (про дитинство і юність Адольфа Алоїзовича) цитуються в основному 2 твори, на яких і будується розповідь - Август Кубіцек "Адольф Гітлер, друг моєї юності", 1953 і Йозеф Грейнер "Кінець Гітлер-міфу", 1947. Як на мене, то обидва автори видали свої книжки, користуючись комерційним інтересом, і ажіотажем навколо теми ІІІ Рейху і його фюрера зокрема. Тому факти, оприлюднені в цих книжках навряд чи варто сприймати за чисту монету.

В главі про Гітлера на війні Кардель цитує спогади єфрейтора Бальтазара Брандмаєра, в яких він описує героїзм свого напарника Адольфа Гітлера. Як доказ його "об'єктивності" було те, що Гітлер в той час ще не прийшов до влади. Хіба є це доказом безпристрасності? Впосиланнях написано, що книга Брандмаєра була видана 1932-го року, а, отже, вона могла запросто бути одним із інструментів пропагандистської боротьби в той час, коли НСДАП мобілізувала всі свої сили для перемоги на виборах і здобуття влади.

Щодо ночі "довгих ножів", то Кардель ясно показує, що він симпатизує Рему і братам Штрассерам. В цьому розділі він активно цитує працю Отто Штрассера "Гітлер і я".

Загалом, інформація про жидівських предків багатьох гітлерівських чиновників, як і самого Гітлера, є практично не підтвердженою в книзі різнобічними джерелами.

Як на мене, найцікавішою, і найпереконливішою інформацією в книзі є глава про особистого лікаря фюрера Мореля, який колов вождя Німеччини наркотиками (про що свідчать фотографії), факти про широку співпрацю сіоністів та органів безпеки ІІІ Рейху з метою створення єврейської держави в Палестині, факти про фінансування NSDAP жидівськими банкірами західних країн.

Що ж до ревізіонізму холокосту, то Хеннеке Кардель займає двояку позицію - ніби й газові камери були, але всього було знищено десь 350 тисяч жидів.

В книзі є багато ляпсусів. Серед них:
На фотографії, що підписана, як обкладинка журналу "Остара" попередника нацизму Ланца фон Лібенфельса насправді зображена обкладинка книги "Таїна рун" Гвідо фон Ліста - іншого оккультиста, ідейного натхненника націонал-соціалізму.

Цитата: "Американские эсминцы вели огонь по немецким подводным лодкам, которые нападали на германские караваны"

Попри це все, для людей, не знайомих з історією ІІІ Рейху, ця книжка буде цікавою.

Загальна оцінка (за 5-тибальною шкалою): 3+
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 4 comments